Chalupa za pecí

Poloha a dosažitelnost

Chalupa leží 650 m.n.m. v centru obce Zdobnice, 100m od lyžařských vleků. Příjezd z Rychnova nad Kněžnou 17km. Chalupa je vzdálena 2km od hřebene Orlických hor po kterém vede Jiráskova stezka. Obec leží přibližně ve stejné vzdálenosti mezi středisky Deštná a Říčky v Orlických horách.

Vybavení a služby

Chalupa za pecíChalupa s kapacitou 23 lůžek je vytápěna tepelným čerpadlem. V přízemí je 1 čtyřlůžkový pokoj, v podlaží jsou 2 čtyřlůžkové, 2 třílůžkové a 1 pětilůžkový pokoj. Velké obytné kuchyni dominuje pec s lůžkem na lenošení. V přízemí je k dispozici vinárna s krbem. V objektu jsou dvě koupelny, čtyři WC a automatická pračka. Kuchyně v přízemí a podlaží jsou vybaveny veškerým potřebným nádobím, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a elektrickým sporákem. V chalupě je možné zahrát si šipky, kulečník a v letním období stolní tenis, koupání v bazénu a opékání u venkovního krbu.

Rekreace a služby v okolí

Z oken pokojů se nabízí pohled na dolní stanici lyžařských vleků SKI CENTRA Zdobnice, které nabízí kromě jízdy na vleku i standartní nabídku služeb jako je půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola s dětským provazovým vlekem, občerstvení a dětský koutek. V letním období je prostředí zejména vhodné pro cykloturistiku s množstvím značených tras. Pěší túry nabízejí krásné procházky s možností houbaření a sběrem borůvek. Koupání je možné v bazénu u chalupy, nebo na přehradě Pastviny (18km), Rozkoš (30km). V obci je možnost stravování v několika restauracích s širokým výběrem jídel.