Chalupa pohádka

Chalupa pohádkaChalupa se nachází na kraji vesničky Zdobnice uprostřed CHKO Orlické hory obklopena krásami horské přírody. Z okna lze pozorovat lesní zvěř u krmelce, který je umístěn na kraji lesa přímo nad chalupou. Chalupa je vzdálena 2 km od hřebene Orlických hor, po které vede Jiráskova stezka. Obec leží přibližně ve stejné vzdálenosti mezi středisky Deštná a Říčky v Orlických horách. 200 metrů od chalupy je lyžařské středisko SKI Centrum Zdobnice, které nabízí 3 lyžařské vleky, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení, občerstvení s útulným posezením a dětským koutkem. V letním období je chalupa jako ideální výchozí bod pro pěší turistiku či cykloturistiku. Na své si přijdou i houbaři.

Vybavení a služby

Chalupa k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 12 osob v celkem 4 ložnicích.

Chalupa pohádkaLožnice a pokoje: Chalupa je po celkové rekonstrukci a má kapacitu 12 lůžek. V patře jsou umístěny dva čtyřlůžkové pokoje, dva dvoulůžkové pokoje a WC. V přízemí je velká obytná kuchyň vybavená veškerým potřebným nádobím, rychlovarnou konvicí, el. sporákem s troubou, mikrovlnou troubou, lednicí s mrazákem a myčkou nádobí. Je zde i TV se satelitním přijímačem.

Sociální zařízení: V přízemí se nachází koupelna s vanou, WC, automatickou pračkou.

Vytápění: Vytápění chalupy je formou ústředního topení elektrokotlem. Je možné topit i v krbové vložce dřevem s rozvodem do ústředního topení. Bazém je možné vytápět rovněž elektrokotlem nebo krbovou vložkou. Spotřeba elektriky a dřeva se hradí po ukončení pobytu dle skutečné spotřeby.

Doprava, parkování: V zimním období je silnice k objektu sjízdná bez řetězů. Vzdálenost z Prahy je cca 150 km. V krytém přístřešku lze parkovat 2 auta, ostatní auta mohou stát přímo u chalupy.

V ceně pronájmu není zahrnuta žádná služba. Do chalupy je potřeba si přivézt vlastní ložní povlečení, ručníky a ostatní hygieniké potřeby. 

K ceně za pronájem bude přičten poplatek pro obec - dospělý 10,-Kč/noc, dítě 4,-Kč/noc a spotřebovaná el.energie 5,- Kč/KWh.